Age: 19 years Height: 168 cm Start weight: 76,3 kg

Jo-Jo efekt

7. května 2012 v 12:53 | Miss - Lenna |  Pojmy

Jojo efekt, co to vlastně je?

- Jojo efekt je stav, který nastává tehdy kdy snížíme různými dietami svoji váhu o několik kilogramů a po dosažení naší vysněné váhy se vrátíme ke stejnému nezdravému životnímu stylu který jsme vedly před redukcí váhy.
Tehdy naše tělo které bylo po celou dobu diety zvyklé na zdravé stravování zareaguje tak, že po všem c sníme začneme přibírat a většinou to dopadá tak, že skončíme s ještě vyšší váhou než jsme měli před redcí hmtnosti.


Jak zabránit tomu aby Jojo efekt nastal?

Než se vůbec rozhodneme začít s hubnutím, tak si musíme uvědomit že to není cesta jen na několik týdnů popřípadě měsíců, ale na celý život. Ano i když se to zdá neuvěřitelné je to tak.
Pokud chceme NATRVALO snížit svoji hmotnost musíme kompletně změnit své stravovací návyky.

Příklad:
- Místo sladkého které je sice dobré, ale také velmi kalorické jíst spíše ovoce zeleninu a sladké si dopřát jen velmi málo, nejlépe vůbec (ale vím, že odbourat jej úplně se málokomu podaří)
- Pokud jste byli zvyklí každý týden nedej bože vícekrát do týdne se stravovat v restauacích Mc Donald's, KFC a jiných tak tohle také zrušit, protože to co tam podávají k jídlu jsou doslova KALORICKÉ BOMBY. No fujky.
- Nebyli jste zvyklí na sport, nebavil Vás nebo dokonce nudil? Dejte mu ještě šanci je potřeba vyzkoušet toho více a věřím tomu, že se najde něco co Vás bude bavit a co Vás chytí. Najděte si třeba kamaráda nebo kamarádku a hned to půjde lépe :)


Prosím kopíruj jen se zdrojem:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dana dana | Web | 11. prosince 2012 v 19:07 | Reagovat

hezký članek, myslim, že bych se měla bát,tady jsem o tom také něco četla http://hubnuti-rychle.cz/jojo-efekt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama