Age: 19 years Height: 168 cm Start weight: 76,3 kg

Voda

9. října 2012 v 11:00 | Lena |  PojmyLidský organismus je z 60 - 70% tvořený vodou je to látka bez které bychom nemohli žít a bez které by nebyl život na Zemi.
Člověk by měl denně vypít 2,5 - 3 litry vody samozřejmě toto číslo je pouze orientační a každý z nás má jiné potřeby proto někdo vypije méně a někdo více tekutin za den.
Ovšem pokud pijeme opravdu málo může to mít na náš organismus nepříznivé účinky které se mohou projevovat bolestmi hlavy, špatnou funkcí ledvin a orgánů celkově a může to skončit až celkovým zhroucením a hospitalizací v nemocnici, tuto informaci píši ze své vlastní zkušenosti která se mi stala asi před 6 lety kdy jsem za den sotva vypila 0,5 litrů vody a skončilo to celkovým colapsem organismu a hospitaizací v nemocnici kde mi 14 dní dávali infuzemi potřebné tekutiny.

Voda je také důležitou součástí všech procesů v našem těle například:
Pro krevní oběh, dýchací soustavu, trávící ústrojí a pro všechny přenosy důležitých látek v organismu.

Pitná vodaJe zdravotně nezávadná voda, která ani při trvalém požívání nevyvolá onemocnění nebo poruchy zdraví.

Naše pitná voda je upravována do minimálních standardů sedimentací, filtrací, chemickým zkvalitňováním a desinfekcí chlorem.
Ale toxické kovy, pesticidy, průmyslové chemikálie jsou stále v ní, včetně přibližně padesát chemikálií používaných k čištění vody, mrtvých bakterií zabitých chlorem a karcinogenních trihalometanů z chloru.
Voda z kohoutku vás nezabije, krátkodobě ani neučiní nemocnými, ale není možné, aby vaše tělo správně fungovalo na jedech !
Uvědomte si, že nečistoty, které jsou obsažené v takto získané vodě denně zaplavují vaše tělo. Vaše buňky, orgány se denně musí "koupat" v tomto biochemickém roztoku plném ve vyšších koncentracích toxických látek.

Já osobně piji vodu balenou, dříve jsem pila vodu z kohoutku ale jelikož je v naší oblasti voda opravdu hodně tvrdá (tvrdá voda se projevuje zakalenou částí při napuštění do skleničky) tak jsem nakonec přešla na vodu balenou která mému organusmu nijak neškodí.


Regulace hmotnosti
Při regulaci hmotnosti bychom měli vypít za den více vody než normálně, voda nám totiž pomáhá ošálit žaludek když začínáme mít počáteční příznaky hladu tzn. čím více vody vypijeme tím méně toho sníme.

V tomto období kdy se snažím snižovat svoji váhu vypiji až 4 litry vody za den, opravdu na tom něco bude organismus se tak i lépe pročistí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 top-secret-verun top-secret-verun | Web | 9. října 2012 v 18:40 | Reagovat

Já taky nikdy nepila dostatečně vody, ale posledních pár týdnů to vážně dodržuji, protože nedostatek vody se projevuje na mé pleti a to vážně nechci=o)

2 Lea Monster Lea Monster | E-mail | Web | 10. října 2012 v 19:45 | Reagovat

Ahoj!Máš krásny blog! Pozrieš sa na môj? A keď budeš chcieť tak sa zapíš! ;-)

3 Tokiohotel-svk: Popcorn Tokiohotel-svk: Popcorn | Web | 11. října 2012 v 18:07 | Reagovat

myslela som si, že toto bude jeden z proana blogov, ale ako vidím, máš tu aj iné veci ako len samé chudnutie. chválim :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama