Age: 19 years Height: 168 cm Start weight: 76,3 kg

Zásady správného jídelníčku

3. října 2012 v 10:00 |  Tipy a triky
Máš přebytečná kila a chceš se jich zbavit? Začala jsi méně jíst přidala více ovoce a zeleniny jíš méně sladkého, ale kila pořád ne a né jít dolů? Zkus dále číst tento článek třeba společně najdeme kde je ,,zakopaný pes" :)

Základem všeho je způsob jak se stravujeme a jak svému tělu dodáváme potřebné živiny. Většina dívek ale i žen dělá tu základní chybu, že omezí příjem živin třeba jen na 1 jídlo denně. A to je chyba! Pak se stane že mozek začne ukládat tuky na horší časy a tyhle tuky se budou spalovat jakmile tělo bude mít hlad.
Ovšem při spalování těhle tuků tělo nebude hubnout a to my přece nechceme.

Pro správný příjem živin je potřeba jíst 5 krát denně. Asi si říkáte že tento systém je jen pro děti z MŠ, ale není tomu tak. Rozdělte si jídlo do těchto fází:

Snídaně - Je to nejdůležitější jídlo dne tak na ní nešetřete a už vůbec jí nevynechávejte, zkuste pečivo (ne bílé), musli, mléčné výrobky, prostě něco po čem se budete cítit opravdu syti.
Svačina - Tady bych volila něco menšího nějaký kousek ovoce např. (jablko, hrušku, kousek pomeranče, mandarinku, broskev nebo pár hroznů, zvolte si to co Vám nejvíce chutná)


Oběd - Patří sice také mezi hlavní a důležitá jídla, ale to není důvod k tomu se přecpávat. Vyhněte se smaženým jídlům a volte místo přílohy spíše zeleninu.


Svačina - K odpolední svačině bych doporučila nějaký kousek zeleniny (ne ovoce protože to obsahuje cukry a ty by se nám mohly v odpoledních hodinách začít ukládat a to nechceme)

Večeře - Já večeřím nejpozději do 18:00 hodin. Člověk by měl být 4 hodiny před spánkem najezený a nejíst před spaním aby tělo ve spánku ještě netrávilo večeři a stihlo si lépe odpočinout :)Nezapomínejte také mezi jídly pít dostatečné množství tekutin, nejlépe neslazených, snažte se za den vypít
2 - 4 litry tekutin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama